Pár slov o magii...

25. ledna 2010 v 9:25 | Lady Mellisa |  Dějiny Magie
Dějiny Magie

Článek je o dějinách magie.Dělala jsem ho ve škole takže tam možná budou nějaké chyby.Některé informace jsem brala z knížky Slabikář Magie.Je to úžasná knížka!

Magie je tu od počátku.Lidé jí uznávali a praktikovali už ve středověku.První knihu napsal Thovt,egyptský bůh magie.Severská magie je spojena s darem Odina.Po celém světa byly a jsou šamani,mágové,věštkyně a čarodějky.Všechno bylo v pořádku,dokud křestanství nezačalo považovat magii jako za nevhodnou,stalo se to v roce 364.Dnes je populární čarodějnictví Wicca,ve které se praktikují starodávné rituály.Wicca uctívá Velkou bohyni Matku.

Magie není ani dobrá ani zlá.Rozlišujeme černou a bílou.Všichni,kteří se pokouší o magii mají velkou moc,kterou můžou použít pro svůj prospěch.

Magie má různé podoby:

Mageia-přírodní magie.Souvisí se znalostmi sil v bylinkách,kamenech,číslech,věcech a jevech.Tuto magii většinou provozují žena a ty konaly dobro.
Theurgie-nejvyšší forma kouzelnictví,zabývá se duchovním světem.Nejvyšší cíl-vědomí s bohy.
Psychurgie-pracuje s duchy,bytostmi a vyvolávaje.Jednou se narodí jedinec,který má mimořádné schopnosti,které se dají zisit.Většina žen žádné schopnosti nepotřebuje,pokud má ženskou intuici,cit a sílu svých prababiček tak je pravá čarodějka.

Cíl čarodějky,ale nezvládne každá žena...

Lady Mellisa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám můj Blog?

Ano 35.7% (15)
Ano,ale ještě to chce zlepšit. 35.7% (15)
Ne 28.6% (12)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama